İletişim

Gizlilik Politikası

 

İşbu Gizlilik Politikası; cizgiromanim.com ile değerli kullanıcıları (üye olan veya olmayan) arasında geçerli olup,kullanıcıların ziyaretleri sırasında daha iyi kullanım deneyiminin yanı sıra kişisel bilgilerinin kullanımı ve korunması için cizgiromanim.com tarafından oluşturulmuştur.

Bu bağlamda, ad-soyad, doğum tarihi ve e-posta adresi gibi bilgiler kullanıcılarımızın kişisel bilgileri olarak kabul edilmekte olup, bu gizlililik politikasının ana konusunu oluşturmaktadır.

Bir kullanıcının, bir başka kullanıcının bilgilerine ulaşması ve bu bilgileri değiştirmesi mümkün değildir. Kullanıcının kişisel bilgileri, cizgiromanim.com haricinde yalnızca kullanıcı tarafından ulaşılabilir ve bu bilgiler ancak kullanıcı tarafından güncellenebilir. Kullanıcının talebi ile kişisel bilgiler site yönetimi tarafından da güncellenebilecektir.

cizgiromanim.com, kişisel bilgileri ölçümleme çalışmaları, reklam, tanıtım faaliyetleri amacıyla kullanabileceği gibi cizgiromanim.com tarafından sunulan hizmet kalitesinin arttırılması ve site faaliyetlerinin daha iyi şekilde yürütülmesi amacıyla da kayıt altına alınabilir ve kullanabilir.

İdari kurumlar ve adli kurumlar tarafından gelen talepler ve bildirimler doğrultusunda kişisel bilgiler, işbu gizlilik politikasına uygun olarak adli ve idari kurumlar ile paylaşılabilir.

Kullanıcının kişisel bilgileri; gerçekleştirilen işlemlerde gerekli görülmesi halinde, sürecin hızlandırılması ve kullanıcılar arasındaki iletişimi sağlamak amacıyla işleme dahil olan diğer kullanıcı ile paylaşılabilir.

cizgiromanim.com, kişisel bilgilerin ve site kullanıcılarının gerçekleştirmiş olduğu işlem bilgilerinin güvenliğini ve gizliliğini sağlamak için gerekli önlemleri almaktadır. Ancak, site yönetimi tarafından gerekli bilgi güvenliği önlemlerinin alınmasına rağmen internet sitesine yapılan saldırılar sonucunda kişisel bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, cizgiromanim.com’un bu nedenle herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

cizgiromanim.com kullanıcılarının kişisel bilgileri, bu gizlilik politikası ile belirlenen esas ve kapsam haricinde hiçbir şekilde kullanılmayacak ve ancak kullanıcının açık rızası ile üçüncü kişilerle paylaşılacaktır.

cizgiromanim.com internet sitesini ziyaret eden her kullanıcı, işbu gizlilik politikası hükümlerini kabul etmiş sayılacaktır.

 

Site ve Topluluk Kuralları

 • cizgiromanim.com üyesi olan ve üye olmadan ziyaretini devam ettiren her kullanıcı bu kuralları kabul etmiş sayılmaktadır.
 • Site içerisinde kullanıcıların birbirlerine karşı saygılı olması zorunludur.
 • Kullanıcıların birbirlerine küfürlü,ırkçı ve cinsiyetçi yorumlar yapması kesinlikle yasaktır. Böyle durumlarda yorumlara ve yorum yapan kullanıcılara müdahale edilecektir.
 • Kullanıcıların aynı zamanda bireylere, kurumlara ve topluluklara küçümseme, aşağılama, küçük düşürme, küfürlü ve argo içerikli ifadeler kullanması kesinlikle yasaktır. Bu tür yorumlarda bulunanların yorumlarının silinmesi ve üyeliklerinin iptal edilmesi hakkını cizgiromanim.com saklı tutmaktadır.
 • Diğer kullanıcıların kişisel bilgilerini ele geçirip paylaşan, bu bilgileri kendi çıkarları doğrultusunda tehdit ve taciz unsurlarıyla birlikte kullanan ve diğer kullanıcıları rahatsız edici davranışlarda bulunan kullanıcıların hesapları, kullanıcı kurallarını yok saydığı gerekçesiyle  bir daha açılmamak üzere kapatılacaktır.
 • Her türlü hukuki merciye saygısızlık ve saldırganlık içeren yorumlar kesinlikle yasaktır. Yürürlükte olan veya ileride başlayacak olan yargılama sürecini etkileyecek her şey bu kapsamdadır.
 • Üye olmak isteyen kullanıcılar; dil, din, ırk ve siyasi olarak saldırganlık içermeyen bir kullanıcı adı seçmek zorundadır.
 • Üye olan veya olmayan kullanıcıların kişisel bilgilerini paylaşmamaları önemle tavsiye olunur. Paylaşılan bilgilerden dolayı oluşabilecek güvenlik tehditlerinden ötürü cizgiromanim.com sorumlu tutulamaz.
 • Ticari amaç güden, telif hakkı ve reklam içeren yorumlarda bulunan kullanıcıların yorumları cizgiromanim.com tarafından uyarı yapılmadan silinecektir.
 • Spam mesaj atmak, spam yorumlarda bulunmak kesinlikle yasaktır. Spam içeriği sağlayan kullanıcıların hesaplarının askıya alınma hakkını cizgiromanim.com gizli tutmaktadır.
 • Kullanıcılarımızın yorum yaparken sade, anlaşılır ve imla kurallarına uygun bir dil kullanması önemle rica olunur. Bu duruma uymayan yorumlarda, düzeltme ve silme hakkını cizgiromanim.com saklı tutmaktadır.

 Saygılarımızla…

Telif Hakkı Bildirimi

Sevgili okuyucularımız,

cizgiromanim.com, herkesin doya doya çizgi romanlara ulaşabilmesi ve doya doya çizgi roman okuyabilmesi için kurulmuş, tamamen ücretsiz bir web sitesidir. Bu bağlamda web sitemizde paylaşılmış olan çizgi roman arşivimiz, herhangi bir kullanıcının arama motorlarını kullanarak ulaşabileceği kaynaklardan alınan çizgi romanlardan oluşup, 5 yıldan eski çizgi romanları içermektedir.

cizgiromanim.com‘un asıl amacının, kullanıcılarına ücretsiz ve rahat bir şekilde çizgi roman okuma deneyimi olmasının yanı sıra, paylaşılan çizgi romanların telif haklarına tabii olabileceğinin farkındayız. Buna istinaden telif sahibi yayınevlerinin, site yönetimine bildirmesi sonucunda ilgili çizgi romanlar web sitemizden kaldırılacaktır.

Telif hakları ile ilgili daha detaylı iletişim için info@cizgiromanim.com adresinden bizlerle iletişime geçebilir ya da iletişim sayfamızdaki iletişim formundan tarafımıza ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla…

Başa dön tuşu